Audio-technica ES915H21
รหัส : ES915H21
ยี่ห้อ : Audio-technica
รุ่น : ES915H21
Color/ สีของสินค้า :
รายละเอียดย่อ :
Hypercardioid Condenser Gooseneck Microphone (21" long)
*สินค้าBy order 30-45วันครับ*
รายละเอียดทั้งหมด :
Audio-technica ES915H21 Hypercardioid Condenser Gooseneck Microphone (21" long)
Equipped with Audio-Technica’s legendary electro-acoustic design innovations, the ES915H21 is ideal for applications where quality sound and flexible performance are imperative. This small-diameter gooseneck microphone provides highly flexible positioning while maintaining a well-contoured appearance. The microphone offers unsurpassed immunity from radio frequency interference thanks to UniGuard® innovations. The ES915H21 also offers an 80 Hz low-cut UniSteep® filter that reduces pickup of low-frequency ambient noise. The microphone’s low-profile element provides a uniform hypercardioid polar pattern with 100º acceptance angle. The microphone can be mounted on a podium or desktop with the included AT8474 low-profile isolation mount, which attenuates noise, shock and vibration transmitted through the mounting surface.
  • Low-profile element provides uniform hypercardioid polar pattern with 100º acceptance angle
  • Included low-profile isolation mount attenuates noise, shock and vibration
  • Available interchangeable elements permit angle of acceptance from 90º to 360º
  • Small-diameter, alternating gooseneck design permits highly flexible positioning
  • Superior off-axis rejection for maximum gain before feedback
  • Requires 11V to 52V DC phantom power