Audio-Technica ES915C12
[
คลิกเพื่อดูภาพขยาย]
รหัส :
ES915C12
ยี่ห้อ :
Audio-Technica
รุ่น :
ES915C12
Color/ สีของสินค้า :
รายละเอียดย่อ :
Cardioid Condenser Gooseneck Microphone
*สินค้าBy order 30-45วันครับ*
รายละเอียดทั้งหมด :
Audio-Technica ES915C12 Cardioid Condenser Gooseneck Microphone
ES915C12
Equipped with Audio-Technica’s legendary electro-acoustic design innovations, the ES915C is ideal for applications where quality sound and flexible performance are imperative. This small-diameter gooseneck microphone provides highly flexible positioning while maintaining a well-contoured appearance. The microphone offers unsurpassed immunity from radio frequency interference thanks to UniGuard® innovations. The ES915C also offers an 80 Hz low-cut UniSteep® filter that reduces pickup of low-frequency ambient noise. The microphone’s low-profile element provides a uniform cardioid polar pattern with 120º acceptance angle. The microphone can be mounted on a podium or desktop with the included AT8474 low-profile isolation mount, which attenuates noise, shock and vibration transmitted through the mounting surface.
Low-profile element provides uniform cardioid polar pattern with 120º acceptance angle
Included low-profile isolation mount attenuates noise, shock and vibration
Available interchangeable elements permit angle of acceptance from 90º to 360º
Small-diameter, alternating gooseneck design permits highly flexible positioning
Superior off-axis rejection for maximum gain before feedback
Requires 11V to 52V DC phantom power
RoHS compliant—free from all substances specified in the EU directive on hazardous substances
The ES915C is available in the following models and lengths:
ES915C12: 304.8 mm (12.00”)