SONY VPL-DX100
รหัส : VPL-DX100(สินค้าตกรุ่น)
ยี่ห้อ : SONY
รุ่น : VPL-DX100
Color/ สีของสินค้า :
รายละเอียดย่อ :
โปรเจคเตอร์ Native XGA (1,024 x 768) resolution with 2,300 lumens
**สินค้าตกรุ่นครับ**
รายละเอียดทั้งหมด :
**สินค้าตกรุ่นครับ**
SONY VPL-DX100 โปรเจคเตอร์ Native XGA (1,024 x 768) resolution with 2,300 lumens
  • Auto power saving with brightness adjustment and lamp dimming
  • Long-lasting lamp (up to 7,000h low mode)
  • 1W Speaker
  • HDMI Input
  • Brigh Era™ Panel
Projection System 3 LCD panels, 1 lens projector system
Lamp UHP lamp, 210W
Light Output 2300 lm (Lamp mode: high) / 1800 lm (Lamp mode: Standard) / 1500 lm (Lamp mode: low)
Screen Coverage 30" to 300" (measured diagonally)
Panel 0.63" x 3 BrightEra LCD panel Aspect ratio : 4:3
Projector Lens Approx. 1.2 times manual zoom / manual Focus, TR = 1.47~1.77:1
Keystone Correction Range Max. Vertical : +/- 30 degrees
Throwing Distance (4:3 Screen Aspect Ratio) From the center of projection window to screen 80" Screen 2.42 to 2.88m, 100" Screen 3.02 to 3.60m, 120" Screen 3.63 to 4.33m, 150" Screen 4.55 to 5.42m, 200" Screen 6.07 to 7.23m
Contrast ratio 2500:1
Resolution Panel display: 2,359,296 (1024x768 x 3) pixels
Displayable scanning frequency fH: 15 KHz to 92 KHz, fV: 48 Hz to 92Hz
Dimension (WxHxD) (without protrusion) 315 x 75 x 230.5 mm
Mass 2.5 Kg (5 lb 7 oz)
Power Requirement AC 100V to 240V, 1.2A to 2.9A, 50/60 Hz
Operating Temperature 0˚C to 35˚C
Operating Humidity 20% to 80% (no condensation)
Storage Temperature (-10˚C to +60˚C)
Storage Humidity 20% to 80% (no condensation)
Speaker 1W x 1 (monaural)
Power Consumption Max (AC220V to 240V, AC100V to 120V) 263W/221W/189W, 275W/228W/195W (lamp mode : high/standard/low)
Power Consumption Standby (AC220V to 240V, AC100V to 120V) less than 0.5W (Standby mode: Standard/Low)
Heat Dissipation (AC220V to 240V, AC100V to 120V) 898 BTU, 938 BTU