LD Systems LDGTSUB18A   * (สินค้าหมด)
รหัส : LDGTSUB18A
ยี่ห้อ : LD Systems
รุ่น : LDGTSUB18A
Color/ สีของสินค้า :
รายละเอียดย่อ :
ลำโพงซับ 18" active PA Subwoofer
รายละเอียดทั้งหมด :
LD Systems LDGTSUB18A ลำโพงซับ 18" active PA Subwoofer
With its custom 18" low frequency transducer and a peak SPL of 128 dB, the GT SUB 18 A active subwoofer delivers a big, tight bottom end with superb transient response. Providing amazing value, it sports a sturdy MDF bass reflex enclosure with hard-wearing textured Dura-Vinyl covering, heavy duty steel handles, a steel grille with honeycomb pattern and threaded M20 pole insert.
The GT SUB 18 A is powered by a built-in Class D amplifier with 1600 watts peak output and high-efficiency SMPS as well as overcurrent and overvoltage protection. It provides a 32 Hz – 200 Hz frequency response and features XLR and 6.3 mm line inputs, XLR line output, an adjustable low-pass filter and filtered 100 Hz satellite output.