TOA BS-P1030BIP1
รหัส : BS-P1030BIP1
ยี่ห้อ : TOA
รุ่น : BS-P1030BIP1
เว็บไซต์เกี่ยวข้อง : https://audiocity.co.th/brand/toa/toa-bs-p1030bip1.html
Color/ สีของสินค้า :
รายละเอียดย่อ :
ลำโพงระบบ IP ขนาด 5 นิ้ว 30 วัตต์
**ราคาด้านล่างครับ
รายละเอียดทั้งหมด :
TOA BS-P1030BIP1 ลำโพงระบบ IP ขนาด 5 นิ้ว 30 วัตต์
peaker Unit: 5-inch (12cm)dynamic cone-type, dome tweeter.
- Power Source: DC-24V/2.7A.
- Power Consumption: 1.85W (Static Power).
- Finish: Enclosure: ABS resin, Black color.
- Can override and incorporate with local PA system without affect the central broadcast.
- Allow easy system expansion without difficult wiring and installation work.
Specifications
Model BS-P1030BIP1
Speaker Unit 5-inch (12cm)dynamic cone-type, dome tweeter
Power Source DC-24V/2.7A
Power Consumption (Static Power): 1.85W
Impedance 8Ω 30W
Sensitivity 90dB (1W, 1m)
Frequency Response 80Hz - 20kHz
Input Terminal European standard 2 pins
Network Input 1Vrms (Max: 2Vrrms), Unbalanced, 10kΩ
Network I/F 10BASE-T/100BASE,Auto Negotiation
Network Protocol UDP, ARP, HTTP, ICMP, IGMP
Operation Temperature 0°C to +40°C
Operation Humidity Below 90% RH (no condensation)