PROEL FREE10LT   * (สินค้าหมด)
รหัส : FREE10LT
ยี่ห้อ : PROEL
รุ่น : FREE10LT
Color/ สีของสินค้า :
รายละเอียดย่อ :
ลำโพง All-in-one battery powered combo sound system.
รายละเอียดทั้งหมด :
PROEL FREE10LT ลำโพง All-in-one battery powered combo sound system.
With a horn-loaded compression driver coupled to a 10” woofer and a 120W power amplifier, FREE10LT is an all-in-one multi-purpose mobile system for indoor and outdoor applications requiring high quality sound and advanced features. The WIRELESS module included provides a clean and hassle-free wireless connection with the included handheld microphones for the maximum freedom of movement. An additional wireless module, with the choice of handheld (FREE10LTKITH) or bodypack transmitter with headset microphone (FREE10LTKITB), is available as optional. The two rechargeable 12V batteries provide up to 3-4 hours of mains-free continuous operation.
  • License-free UHF PLL wireless module  (863-865 MHz) with IR SYNC and handheld microphone
  • 2 MIC/LINE + 1 STEREO LINE inputs, 1 LINE output
  • HIGH + LOW EQ controls
  • Built-in EFFECT
  • 120W built-in amplifier
  • 1” horn loaded compression driver and 10” woofer
  • 3/4 hours working time
  • Compartment for two wireless microphones
MIXER Section
MONO inputs 2 x MIC/LINE IN (COMBO)
STEREO inputs 1 x LINE IN (2xRCA + mini-jack)
Internal Effect ECHO
Outputs MONO LINE OUT (JACK)
Main EQ 2-band EQ (HIGH + LOW)
WIRELESS section
Wireless Receiver FR2R
Handheld Transmitter FR2H
Bodypack Transmitter FR2B (optional)
Headset microphone HS2 (otpional)
Modulation Mode FM
Frequency Range UHF 863-865MHz
Audio bandwidth 60 Hz - 16 KHz
S/N ratio >100dB
HANDHELD RF output 10mW
BODYPACK RF output 10mW
THD <1%
MULTIMEDIA Section
Player Type USB / SD / BLUETOOTH player
Compatible File Formats MP3
Control Interface LCD display, REMOTE control
AMPLIFIER Section
Continuous Power 80W RMS (DC), 120W RMS (AC)
LOUDSPEAKER Section
Loudspeaker System 2-way system
High Frequency Device 1" horn loaded compression driver
Low Frequency Device 10" woofer
Frequency Response 55Hz - 18KHz
Construction Polypropylene cabinet, metal grille, 2 wheels
Handles 1 rear retractable
Pole Holder 1 bottom
GENERAL Specifications
Dimensions (WxHxD) 36x56x31 cm
Weight 19 kg / 41.9 lbs
Recharge Battery 2 x 12V / 5A